malowanie

 
Strona Główna
  Malowanie szkła jest starą i bardzo dobrze znaną techniką zdobniczą, stosowaną na świecie przynajmniej od XIII wieku. Nadal jest ona bardzo popularna, a zainteresowanie produktami otrzymany w jej efekcie, jest ogromne. Malowanie na szkle wymaga sporych umiejętności oraz precyzji. Jest to czynność, którą można wykonywać tylko przy użyciu odpowiednich farb i akcesoriów. Są one łatwo dostępne, dlatego też, jeśli posiada się zdolności artystyczne to warto spróbować swoich si..
Jak przygotować przedmioty do malowania?
Dekoracja na szkle będzie trwała, jeśli zostanie ona wykonana na odpowiednio przygotowanym do tego szkle. Przede wszystkim musi być ono starannie umyte i odtłuszczone. W tym celu wystarczy tylko dane naczynie umyć w łagodnym detergencie – może to być płyn do mycia naczyń. Następnym etapem jest staranne wysuszenie naczyń ze szkła lub ceramiki. Jeśli na nich będą znajdować się jeszcze jakieś zabrudzenia, to do ich usunięcia można zastosować alkohol etylowy. Przystępując do ma..
Wypalanie naczyń
Malowanie na szkle lub na naczyniach ceramicznych wymaga użycia specjalnie do tego celu przeznaczonych farb i narzędzi. Bardzo często producenci farb wskazują na konieczność późniejszego wypalania pomalowanych nimi naczyń. Ten zabieg również wymaga specjalnych warunków do jego przeprowadzenia. Wypalanie pomalowanych już naczyń wykonuje się zazwyczaj w piecach komorowych. W zależności od tego, jaki przedmiot i z czego wykonany wkładami do takiego pieca, musimy go wypa..
Przygotowanie farb do malowania na szkle
Malowanie na szkle jest możliwe, dzięki użyciu do tego odpowiednich narzędzi i farb. Wybór w tych materiałach jest bardzo duży, ponieważ do dyspozycji artystów są farby kryjące, transparentne oraz matujące. Gama kolorystyczna jest również bardzo dużo, dzięki czemu można tworzyć naprawdę różne wzory i motywy. Do malowania na szkle można również używać pasty do malowania ręcznego. Niestety trzeba ją wcześniej przygotować. Można to zrobić po prostu ucierając proszek far..
 
Zobacz także: Przygotowanie farb do malowania na szkle